Podcast

Posłuchaj najnowszych odcinków!

Okładka 22 odcinka podcastu Julki Migdalskiej

#22 Co jest dla mnie najtrudniejsze w życiu z ADHD?

Szczerze o ADHDowych wyzwaniach i o tym, co jest dla mnie najtrudniejsze. O poczuciu bycia niewystarczającą, o mnóstwie pomysłów na siebie, o regularnym wysiadaniu z samochodu podczas sprzeczek z Matim, a także o tym, jak za odprawę na lotnisku musiałam zapłacić prawie tyle, co za bilety lotnicze.

Okładka 21 odcinka podcastu Julki Migdalskiej o ADHD i relacjach partnerskich

#21 ADHD i relacje partnerskie - jak to ogarnąć? Karolina Ziegart-Sadowska

O relacjach osób neurotypowych z osobami ze zdiagnozowanym ADHD. O budowaniu relacji, wyzwaniach, trudnościach i sposobach, na radzenie sobie z nimi. O komunikacji, emocjach i budowaniu wspólnych strategii. Trochę o obowiązkach domowych, intymności i seksualności, a także o tym, czy osoby z ADHD mogą budować satysfakcjonujące, długotrwałe relacje.

Okładka 20 odcinka podcastu Julki Migdalskiej o ADHD u dorosłych kobiet

#20 Różne oblicza ADHD u dorosłych kobiet. Ola Pflumio

O diagnozie ADHD w wieku 36 lat, poczuciu ulgi, żalu, trudnościach i wyzwaniach życia codziennego. O tym, że ADHD to spektrum i o tym, co się może zdarzyć, jeśli nie zaopiekujemy się nim odpowiednio wcześnie. O podcaście, pasji i poczuciu misji.

Okładka 19 odcinka podcastu Julki Migdalskiej

#19 Czego nauczyłam się w 2022 roku

O tym, jak zbudowaliśmy z Mateuszem ciepłe, bezpieczne miejsce. O trudnych decyzjach, zmianach, pomysłach i o tym, jak cudnie jest pracować w fajnym zespole. O tym, jak nauczyłam się być dla siebie bardziej wyrozumiała. O studiach psychodietetycznych, diagnozie ADHD, a także o tym, że warto spełniać marzenia.

Okładka 18 odcinka podcastu Julki Migdalskiej

#18 O życiu bez nienawiści. Historia wyjścia z zaburzeń odżywiania. Jools Pitoń

Rozmowa o wyjściu z zaburzeń odżywiania. O momencie podjęcia decyzji o powrocie do zdrowia, o trzynastej "szczęśliwej" psychoterapii, o trudnych momentach i o tym, że da się odzyskać szczęście, spokój i wolną głowę.

Okładka 17 odcinka podcastu Julki Migdalskiej

#17 O budowaniu zdrowej relacji. Wicia i Kamil - HelloYogi

Rozmowa o budowaniu zdrowej, długotrwałej relacji. O fundamentach, trudniejszych chwilach, rozwiązywaniu konfliktów i o tym, jak ważna jest rozmowa.

Okładka 16 odcinka podcastu Julki Migdalski o różnych nurtach psychoterapii

#16 Nurty w psychoterapii - czym się różnią i jaki nurt wybrać dla siebie? Katarzyna Ambrozik

Rozmowa o nurtach psychoterapii. O tym, czym poszczególne nurty różnią się od siebie. W jaki sposób możemy dobrać nurt do swoich potrzeb? Od czego zacząć poszukiwania psychoterapeuty_tki? Na co warto zwrócić uwagę szukając specjalisty?

Okładka 15 odcinka podcastu Julki Migdalskiej

#15 Jak znaleźć pomysł na siebie, zacząć żyć po swojemu i czerpać z życia garściami? Magda Owsiany

O poszukiwaniu pomysłu na siebie. O tym, czy pomysł musi być jeden, czy pomysły mogą się zmieniać lub ewaluować, skąd wiedzieć kiedy dany pomysł odpuścić i od czego w ogóle zacząć proces poszukiwań. A także o tym, jak zacząć żyć po swojemu, nie przejmując się opinią innych osób.

Okładka 14 odcinka podcastu Julki Migdalskiej

#14 Wybierz pracę, którą kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia więcej. Czy aby na pewno? Bartłomiej Włodarczyk

Rozmowa o pracy i pasji. O tym, czy da się je ze sobą pogodzić. Czy gdy praca staje się pasją, możliwe jest, aby tą pasją została? Czy jeśli pasja stanie się naszą pracą, to faktycznie nie przepracujemy ani jednego dnia więcej w naszym życiu?

Okładka odcinka podcastu Julki Migdalskiej o burzy

#13 Burza. Czy jest się czego bać? Jak zachować się w jej trakcie? Piotr Szuster

O tym, czym jest burza i czy należy się jej bać. Jak powinniśmy zachować się w trakcie burzy gdy znajdziemy się na otwartej przestrzeni. Jakie oznaki zwiastują burzę, czy jazda samochodem w trakcie burzy jest bezpieczna, gdzie istnieje największe ryzyko porażenia wyładowaniem atmosferycznym oraz o możliwych skutkach takiego porażenia.

Okładka 12 odcinka podcastu Julki Migdalskiej o ADHD u kobiet

#12 ADHD u dorosłych kobiet - nasze doświadczenia, problemy, wyzwania. Emilia Fiedorowicz

O tym, z jakimi problemami i wyzwaniami mierzymy się na co dzień jako dorosłe kobiety ze zdiagnozowanym ADHD. Jak na co dzień objawia się u nas to zaburzenie, jak działają na nas leki i czy wypracowałyśmy sobie na przestrzeni lat jakieś techniki, które pomagają nam w codziennym funkcjonowaniu.

Okładka 11 odcinka podcastu Julki Migdalskiej o studiach dietetycznych

#11 Cała prawda o studiach dietetycznych. Jakub Chwiłkowski i Adrianna Sałata

Szczerze o jasnych i ciemnych stronach studiów dietetycznych. O tym, czy studia są tak naprawdę potrzebne w pracy dietetyka. O najciekawszych przedmiotach i najbardziej absurdalnych zadaniach, a także o tym czy którekolwiek z nas wybiera się na magisterkę (i dlaczego nie).

Okładka 10 odcinka podcastu Julki Migdalskiej

#10 O seksualności, dojrzewaniu, ciele i relacjach. Małgorzata Iwanek

Czym tak naprawdę jest seksualność? Dlaczego w wielu domach tematy związane z seksualnością są tematem tabu i tak ciężko jest o nich rozmawiać otwarcie, bez wstydu? Na to i wiele innych pytań odpowiedziała Małgorzata Iwanek - psycholożka, seksuolożka.

Okładka 9 odcinka podcastu Julki Migdalskiej

#9 Życiowe śmieszki 2/2

O tym jak nie wróciliśmy z Londynu, ściągałam na fizie, ścięłam sobie sama grzywkę i kilka innych śmiesznych historii z mojego życia.

Okładka 8 odcinka podcastu Julki Migdalskiej

#8 Życiowe śmieszki 1/2

O tym, jak zmieliłam sobie palec w trakcie robienia szarlotki, dostałam dyplom za szczere chęci dotarcia na metę i kilka innych śmiesznych historii z mojego życia.

Okładka podcastu

#7 Odcinek na trudne czasy

O dziwnych czasach światowych, o tym, że każdy z nas ma prawo mówić o swoich emocjach i o tym, jak ja sobie radzę z tym wszystkim.

Okładka 6 odcinka podcastu Julki Migdalskiej

#6 Jak zdałam egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem - moja historia i wskazówki

O tym, jak udało mi się zdać egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem, mimo trudnych sytuacji w których się znalazłam. Cenne rady od instruktora, moje przemyślenia + kilka polecajek, które mogą pomóc w nauce do egzaminu.

Okładka 5 odcinka podcastu Julki Migdalskiej

#5 Ile jest prawdy na Instagramie

O tym, że często zapominamy, że Social Media to jedynie niewielki ułamek czyjegoś życia. O porównywaniu się do innych i o tym, czy ma to w ogóle jakiś sens.

Okładka 4 odcinka podcastu Julki Migdalskiej

#4 Szczerze o tym, dlaczego przestałam jeść mięso

O tym, jak jadłam mięso w ukryciu i dlaczego nie należy komentować sposobu żywienia innych ludzi. TW: Zaburzenia odżywiania.

Okładka 3 odcinka podcastu Julki Migdalskiej

#3 O rzeczach, których nie znoszę (i nie są to rodzynki w serniku ani kożuch na gorącym mleku)

O rzeczach, osobach i sytuacjach, których naprawdę nie znoszę. Dlaczego nie poszłam na medycynę? Co robię, gdy ktoś mi mówi jak mam żyć? I dlaczego kupiłam buty zimowe dopiero w połowie stycznia?

Okładka 2 odcinka podcastu Julki Migdalskiej

#2 O zaręczynach, morsowaniu i pączkach z nadzieniem pistacjowym czyli podsumowanie 2021 roku

O tym, jak rozlałam wino na Mateusza podczas naszych zaręczyn, ścięłam grzywkę i poszłam na terapię i jaki w ogóle był dla mnie 2021 rok.

Okładka 1 odcinka podcastu Julki Migdalskiej

#1 O wrażliwości, maśle orzechowym i syfonie czyli poznajcie mnie trochę lepiej

O tym, kim właściwie jestem i dlaczego w ogóle zdecydowałam się nagrywać podcast.

Ta strona używa ciasteczek (plików cookies) niezbędnych do działania strony, służących do analizy ruchu i niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Możesz zarządzać swoimi ustawieniami. Dowiedz się więcej: polityka prywatności.